Mezoterapia igłowa


Mezoterapia igłowa - odchudzanie, likwidacja cellulitu

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry, jej ujędrnienia, a także usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz likwidacji cellulitu.

Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji aktywnych w głąb skóry. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry. Śródskórne wstrzyknięcia substancji aktywnych poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej zwiększając metabolizm komórek tłuszczowych.

 

 

Odpowiednio dobrane substancje odżywcze , preparaty zabiegowe w połączeniu z nowoczesną metoda aplikacji gwarantują rewelacyjne rezultaty.

 

W zabiegu wykorzystuje się specjalne koktajle, mieszanki substancji aktywnych, które dobierane są indywidualnie dla każdego typu skóry i jej problemu. Są to mieszaniny substancji rewitalizująco- regenerujących takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, kofeina, substancje organiczne oraz kompleksy witaminowe przyśpieszające metabolizm komórkowy oraz zwiększające produkcję kolagenu i elastyny- białek odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej struktury skóry.

Preparaty do zabiegu mezoterapii igłowej na ciele zawierają wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego, l- karnityny, rutyny, substancji pobudzających metabolizm tłuszczów. Aby poprawić napięcie skóry można zastosować preparaty zawierające kwas hialuronowy.

Jest to zabieg przeznaczony dla osób borykających się z uporczywym cellulitem oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej!

Wskazania do wykonania zabiegu :

  • uporczywy cellulit
  • nadmiar tkanki tłuszczowej
  • wiotka, pozbawiona jędrności skóra
  • nierówna powierzchnia skóry

Na  obszarze ciała, na którym wykonano zabieg mezoterapii igłowej, następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej.

Rezultatem zabiegu jest wygładzenie skóry oraz likwidacja cellulitu. Preparaty zabiegowe zawierają substancje, które pobudzają mikrokrążenie skóry i wpływają na uwolnienie tłuszczów z komórek tłuszczowych, dając efekt znacznego ubytku tkanki tłuszczowej.

 

Zabieg wykonuje się w serii, w fazie intensywnej jest to 1 zabieg tygodniowo przez miesiąc, w fazie pielęgnacyjnej 1 zabieg w miesiącu przez kwartał.