Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa jest całkowicie bezpiecznym, nieinwazyjnym i bezbolesnym zabiegiem wykorzystującym fale ultradźwiękowe, likwidujące nadmiar tkanki tłuszczowej, pozwalając jednocześnie osiągnąć efekt typowy dla liposukcji chirurgicznej.

Zabieg ten modeluje sylwetkę i pozwala znacząco zmniejszyć ilość centymetrów w obwodzie ciała!

Podczas zabiegu ultradźwięki o określonej, niskiej częstotliwości, a stosunkowo wysokim natężeniu wywołują zjawisko kawitacji. Wytworzona podczas tego zjawiska energia uszkadza, a następnie rozbija komórki tłuszczowe w obszarze poddanym zabiegowi. Przepuszczalność błon komórkowych ulega znacznemu zwiększeniu, ułatwiając uwolnionym tłuszczom przemieszczanie się przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie i zostają przetworzone w źródło energii.

Bezinwazyjna liposukcja kawitacyjna to, jak już wcześniej zostało wspomniane, liposukcja bez skalpela. W zabiegu wykorzystywane są fale ultradźwiękowe, dlatego jest on nieinwazyjny i bezbolesny. Liposukcja kawitacyjna stanowi alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta i nie powoduje uszkodzeń tkanek, skóry, naczyń krwionośnych i włókien nerwowych. Czas zabiegu jest krótki. Odsysanie tłuszczu z wykorzystaniem ultradźwięków nie powoduje efektu jo-jo, redukuje tkankę tłuszczową z miejsc opornych na wyszczuplanie i nie wymaga rekonwalescencji.

Wskazania do wykonania zabiegu liposukcji ultradźwiękowej:

  • cellulit
  • miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
  • problemy z przemianą materii
  • pozbawiona jędrności skóra

 

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej pozwala na uzyskanie efektów typowych dla liposukcji: zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, wyszczupla. Zauważalna jest znaczna poprawa jędrności skóry. Sylwetka zostaje wymodelowana, wysmuklona.

Zaleca się wykonanie minimum 10 zabiegów w odstępach cotygodniowych.