Usuwanie blizn i rozstępów laserem frakcyjnym CO2

 

Blizny są częstym powodem kompleksów i codziennego dyskomfortu. Medycyna estetyczna oferuje jednak skuteczną metodę walki z nimi- laseroterapię.

Blizna jest zmianą skórna powstałą z tkanki łącznej, w wyniku operacji chirurgicznej, oparzenia, uszkodzenia skóry czy też trądziku. Największy problem sprawiają nieregularne, przerosłe i głębokie blizny (zwane zanikowymi).

 

Najskuteczniejszą metoda bezoperacyjnego usuwania blizn jest laseroterapia laserem frakcyjnym Co2.

Jest to jedno z najnowszych osiągnięć techniki laserowej stosowanej w medycynie estetycznej. Polega ona na uzyskaniu znacznej poprawy stanu skóry związanej z jej całkowitą przebudową. Dla uzyskania pożądanego efektu konieczne jest zastosowanie techniki wywołującej w rzeczywistości uraz w obrębie skóry właściwej.

Innowacyjna technologia lasera frakcyjnego Co2, w przeciwieństwie do laserów dotychczas stosowanych w kosmetologii i medycynie, nie naświetla jednokrotnie powierzchni skóry, ale doprowadza do powstania mikroskopijnych uszkodzeń skóry, dochodzących aż do skóry właściwej.

Laser frakcyjny przekłuwa skórę tysiącami mikroskopijnych laserowych igiełek, w wyniku czego powstają fragmentaryczne, mikroskopowe uszkodzenia skóry spowodowane podgrzaniem tkanek.

Impulsy światła laserowego wnikają w skórę w odpowiedniej głębokości, tak by nie powodować oparzenia, ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do całkowitej regeneracji.

Uszkodzenie skóry wyzwala naturalną reakcję - gojenie, po którym tkanka bliznowata zostaje zastąpiona nową, zdrową tkanką poprawiając tym samym wygląd tkanki bliznowatej.

 

Wskazania do zabiegu laserowego usuwania blizn:

  • atroficzne blizny potrądzikowe
  • rozstępy
  • dekoloryzacja skóry
  • ślady po usuniętych tatuażach
  • modelowanie blizn chirurgicznych

 

Efekty zabiegu są natychmiastowe i postępujące.

W trakcie jednego zabiegu uszkadza się 15- 20 % powierzchni skóry, stąd konieczność wykonania 3 do 5 zabiegów, aby doprowadzić do pełnej wymiany skóry na nową (przebudowa kolagenu będzie wtedy trwała).

 

Ilość zabiegów zależy od rozległości i umiejscowienia zmian. Zazwyczaj trzeba wykonać 3- 5 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.