Lifting laserem frakcyjnym CO2


Starzenie się skóry jest naturalnym procesem

 

Polega na zmniejszaniu się biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych i utracie zdolności adaptacyjnych skóry.

 

Decydująca rolę odgrywają tu czynniki genetyczne oraz współdziałające z nimi czynniki zewnętrzne. Starzenie się skóry jest nie tylko wynikiem bezpośredniego upływu czasu, ale jest także wynikiem działania czynników zewnętrznych i wewnętrznych.

 

 

Jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry jest jej suchość, spowodowana utratą zdolności do wiązania wody i zatrzymywania jej w naskórku. Pojawiają się drobne zmarszczki wokół oczu i ust. Naskórek staje się coraz cieńszy, szorstki. Wydzielanie melaniny następuje w sposób niejednolity, czego wynikiem są liczne brązowe plamy pojawiające się na twarzy szyi i dekolcie. Krążenie krwi we włośniczkach ulega zmianie czego wynikiem jest duża kruchość naczyń włosowatych. Pogarsza się aktywność włókien kolagenowych i elastynowych, a ich struktura zmniejsza się, powodując znaczna utratę jędrności skóry a co za tym idzie opadnięcie owalu twarzy, tworzenie ubytków skórnych (bruzd).

 

Jedną z metod bezoperacyjnego usuwania zmarszczek, bruzd oraz podniesienia owalu twarzy jest laseroterapia laserem frakcyjnym CO2. Jest to jedno z najnowszych osiągnięć techniki laserowej stosowanej w medycynie estetycznej. Polega ona na uzyskaniu znacznej poprawy stanu skóry, związanej z jej całkowitą przebudową.

Lifting laserem frakcyjnym CO 2 powoduje ogrzanie głębokich warstw skóry, bez odparowania tkanek. Poprzez zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze ,poprawia jej ukrwienie sprawiając że jej struktura ulega znacznej poprawie.

 

Wiązka laserowa nie obejmuje całej powierzchni skóry poddawanej terapii, a jedynie pewną jej część w postaci punktów. W tych punktach powstają głębokie otworki przez które światło lasera wnika w głąb skóry. Wiązka lasera dociera do komórek skóry właściwej, a nawet tkanki podskórnej. Pomimo tak głębokiej ingerencji powierzchnia objęta zabiegiem pozostaje praktycznie nienaruszona. Pomiędzy tymi punktami znajduje się znaczna ilość zdrowej tkanki dzięki której dochodzi do uruchomienia naturalnych procesów odtwórczych i regeneracyjnych.

Impulsy lasera wnikają w skórę w odpowiedniej głębokości tak, by nie powodować oparzenia ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do regeneracji.

 

Wskazania do wykonania zabiegu liftingu laserem frakcyjnym Co2:

  • rozszerzone pory
  • przebarwienia
  • zmarszczki
  • bruzdy
  • ubytki skórne
  • wiotka , pozbawiona elastyczności skóra
  • opadnięty owal twarzy

 

Światło lasera frakcyjnego Co2 wpływa nie tylko na strukturę skóry, ale jednocześnie usuwa naczynka, piegi, przebarwienia, zmniejsza pory i wygładza zmarszczki. Skóra odzyskuje plastyczność, sprężystość i staje się gładka.

Skóra pod wpływem leczenia laserem frakcyjnym CO2 staje się delikatniejsza, wyrównuje się jej koloryt.

 

Efekty zabiegu są natychmiastowe i postępujące.

W trakcie jednego zabiegu uszkadza się 15- 20 % powierzchni skóry, stąd konieczność wykonania od 3 do 5 zabiegów, aby doprowadzić do pełnej wymiany skóry na nową (przebudowa kolagenu będzie wtedy trwała).

 

Ilość zabiegów zależy od rozległości i umiejscowienia zmian. Zazwyczaj trzeba wykonać 3- 5 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.