Mezoterapia igłowea WHITE IN


Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry , jej odmłodzenia oraz niwelowania defektów skórnych.

Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji aktywnych w głąb skóry.

Technika ta umożliwia wprowadzenie do skóry substancji aktywnych, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry. Śródskórne wstrzyknięcia substancji aktywnych poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej, zwiększając metabolizm komórek tłuszczowych.

 

 Preparat WHITE IN firmy CROMA

Pierwsza prawdziwa odpowiedź na leczenie przebarwień skóry. To jedyny koktajl na bazie arbutyny, który hamuje produkcję melaniny, zmniejszając stopniowo pigmentację skóry w wybranych obszarach, rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt. Jest polecany do skóry z przebarwieniami związanymi z nierównym rozłożeniem pigmentu i działaniem promieni UV. Redukuje także przebarwienia związane z wiekiem. Efekt kuracji White In to rozjaśniona, bardziej elastyczna cera. W przypadku ostudy następuje efekt całkowitego wybielenia. Poprawa wyglądu skóry widoczna jest już po pierwszym użyciu preparatu White In.

 

Ważne jest, aby podczas kuracji White In konsekwentnie zwracać szczególną uwagę na promieniowanie słoneczne przez cały rok. Każdy zabieg wybielania będzie krótkotrwały o ile nie będzie zastosowana odpowiednia ochrona skóry przed promieniowaniem ultra fioletowym. W przypadku długotrwałej ekspozycji na działanie promieni słonecznych należy stosować krem z wysokim współczynnikiem ochrony. Zaleca się również, aby stosować krem przeciwsłoneczny na dzień przez cały rok.

 

Podstawowe składniki:

Arbutyna – naturalna substancja, którą otrzymuje się z mącznicy lekarskiej. Jest ona pochodną hydrochinonu, ale nie jest toksyczna. Działanie zaczyna się od procesu syntezy melaniny oraz enzymu (tyrozyny), który odpowiada za katalizowanie reakcji. W produkcie White In arbutyna ma większe oddziaływanie ze względu na nanostruktury, takie jak cyklodekstryny β.

 

Glutation – doskonały antyoksydant wytwarzany przez organizm ludzki. Neutralizuje wolne rodniki. Najnowsze badania wskazują, że glutation w połączeniu z arbutyną oraz innymi substancjami wzmacniają wpływ czynników o działaniu depigmentacyjnym, co pozwala na zmniejszenie czasu działania i zwiększenie efektywności substancji wybielających – wyrównanie kolorytu skóry oraz rozjaśnienie plam i przebarwień.

 

Kwas azelainowy – wytworzony na bazie drożdży; posiada podwójny mechanizm działania, ponieważ jest zarówno antyoksydantem jak i inhibitorem melanogenezy. Nie powoduje podrażnienia skóry.

 

Wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej:

  • Zmiany naskórka
  • Plamy café au lait
  • Plamy posłoneczne (twarz, dekolt, spód dłoni i stóp)
  • Plamy starcze
  • Piegi
  • Znamiona skórno-naskórkowe rozsiane
  • Ostuda (melasma/chloasma)
  • Przebarwienia pozapalne
  • Zapobieganie przebarwieniom u pacjentów stosujących leki uczulającymi na słońce