Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej

 

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia.

Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji aktywnych w głąb skóry.

Technika ta umożliwia wprowadzenie do skóry substancji aktywnych, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry. Śródskórne wstrzyknięcia substancji aktywnych poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej, zwiększając metabolizm komórek tłuszczowych.

Odpowiednio dobrane substancje odżywcze i preparaty zabiegowe w połączeniu z nowoczesną metodą aplikacji gwarantują rewelacyjne rezultaty.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem stosowanym profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów procesu starzenia się skóry (zmarszczki, utrata jędrności, zwiotczenie). Zabieg mezoterapii często łączony jest z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Przy wykonywaniu zabiegu wykorzystuje się specjalne koktajle i mieszanki substancji aktywnych, które dobierane są indywidualnie dla każdego typu skóry. Są to mieszanki substancji rewitalizująco- regenerujących takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, substancje organiczne oraz kompleksy witaminowe, przyśpieszające metabolizm komórkowy oraz zwiększające produkcje kolagenu i elastyny- białek odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej struktury skóry.

 

Wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej:

  • płytkie i głębokie zmarszczki
  • wiotka, pozbawiona jędrności skóra
  • sucha, odwodniona skóra
  • zanik owalu twarzy
  • cera trądzikowa
  • sińce , worki pod oczami
  • zmęczona, pozbawiona blasku skóra

 

Mezoterapia igłowa jest metodą dającą natychmiastowe rezultaty: koryguje zmarszczki, przywraca gładkość, szybko poprawiając kondycję i wygląd skóry. Sprawia że staję się ona rozświetlona, promienna, pełna blasku. Zabieg daje efekt młodej i wypoczętej skóry.

Zabiegi wykonuje się w serii: jeden zabieg co dwa tygodnie przez dwa miesiące, a później dla podtrzymania efektu jeden zabieg co dwa-trzy miesiące, do pół roku, w zależności od potrzeb.

 

Szczególnie polecamy wykonywany w naszej Klinice zabieg mezoterapii igłowej preparatem NCTF135 HA