Powiększanie i modelowanie ust

Wypełnianie zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym

Słońce, wolne rodniki, stres, palenie tytoniu i wreszcie upływ czasu powodują, że w naszej skórze ubywa włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego, ważnego składnika skóry wiążącego cząsteczki wody. Zanikanie kwasu hialuronowego powoduje wiotkość skóry, utratę objętości policzków a w niektórych miejscach powstawanie zmarszczek i bruzd.

Można uzyskać spłycenie i wygładzenie zmarszczek podając bezpośrednio do skóry wypełniacze zmarszczek zawierające egzogenny kwas hialuronowy, identyczny pod względem budowy z endogennym ? naszym własnym ? powstałym w skórze. Zależnie od głębokości ubytków skóry oraz regionu twarzy na którym one występują stosuje się preparaty kwasu hialuronowego o odpowiednio dobranej gęstości, tak aby uzyskać optymalne i długotrwałe efekty. Kwas hialuronowy jest implantem bezpieczny, nie dającym reakcji uczuleniowych i ulegającym biodegradacji. Zapewnia dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Skutki zabiegu są więc odwracalne.

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • widoczne fałdy nosowo-wargowe
  • opadnięte kąciki ust
  • podkrążone oczy
  • widoczne zmarszczki nad górna warga
  • zmarszczki między brwiami
  • zmarszczki w kącikach oczu
  • kurze łapki
  • poziome zmarszczki arszczki na czole

 

Powiększanie i modelowanie ust

Jednym z elementów starzenia jest postępujący z biegiem czasu zanik czerwieni wargowej i rozmywanie się konturów ust. Dodatkowo skóra ust traci jędrność i kolor. Kąciki ust opadają ku dołowi nadając twarzy wyraz smutku i zmęczenia.

Chęć posiadania większych, wymodelowanych i lepiej zaznaczonych warg jest z kolei niezależna od wieku.

Najpopularniejszym sposobem na wymodelowane, pełne usta jest zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy nadaje wargom objętości, koryguje kontur ust i podnosi opadające kąciki, co nadaje twarzy dużo młodszy wygląd.

Zabieg polega na wstrzyknięciu bardzo cienką igłą kwasu hialuronowego. Ze względu na wrażliwość tych miejsc twarzy pacjentom proponuję znieczulenie miejscowe. W zależności od oczekiwanego efektu zabieg przeprowadza się podając śródskórnie kwas hialuronowy na granicy skóry i czerwieni warg (korekcja kształtu ust) lub wstrzykując preparat w czerwień wargową (efekt powiększenia ust). Jeśli usta są niesymetryczne zabieg ten je wyrównuje. U osób z wadami wrodzonymi typu przywraca on naturalny wygląd.

Pełen efekt utrzymuje się przez 6 miesięcy, po czym kwas hialuronowy zostaje powoli wchłaniany aż do całkowitego zaniku do roku czasu po zabiegu

 

Zabieg

Dla komfortu pacjenta godzinę przed zabiegiem miejsca które chcemy poddać zabiegowi znieczulone zostają specjalną maścią (Emlą), która w swoim składzie zawiera środki znieczulające. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki czy bruzdy.

Efekt zabiegu jest natychmiastowy, widoczny bezpośrednio po injekcji.

Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy.