Lifting nićmi Silhouette Lift

Silhouette Lift jest bardzo nowoczesną metodą liftingu tkanek twarzy, którą wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg jest wykonywany ambulatoryjnie, trwa ok. 45 minut do 1 godziny i nie wymaga pobytu w klinice.

Rekonwalescencja jest bardzo krótka, pozwala powrócić do normalnej aktywności w ciągu 2 dni, a po 2 tygodniach skóra twarzy odzyskuje miękkość, naturalny wygląd i znikają wszelkie negatywne ślady przeprowadzonego zabiegu w postaci obrzęku i zasinienia. 

Nici Silhouette wykonane są z polipropylenu – materiału biokompatybilnego z ludzkim ciałem, który do lat wykorzystywany jest w chirurgii sercowo-naczyniowej, chirurgii oka oraz w innych działach chirurgii.

Nici Silhouette Lift są obecnie najnowocześniejszym produktem dostępnym  na rynku do podwieszania tkanek miękkich twarzy. Nici Silhouette dzięki  wchłanialnym stożkom zakotwiczają się głęboko w tkance, co pozwala utrzymać napięcie tkanek twarzy i podnieść zwiotczałą tkankę. Wokół nici i stożków powstaje zwłóknienie tkanek i jest to zdecydowanie silniejszy mechanizm zawieszenia tkanek twarzy niż w przypadku użycia innych nici. Nici wprowadzane są po skosie przez mikro nacięcie w okolicy skroni.

Technika Silhouette Lift sprawdza się doskonale w przypadku korekcji fałdów nosowo-wargowych, owalu twarzy oraz policzków i szyi. Jest to metoda, która nie pozostawia widocznych blizn.  Silhouette Lift jest techniką, która może być stosowana równie skutecznie zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

 

Wskazania do wykonania zabiegu:

uniesienie policzków

korekcja fałdów nosowo-wargowych

zmniejszenie obwisłości żuchwy

uniesienie kącika ust

lifting szyi

podniesienie brwi

pośladki

paraliż twarzy

chirurgia rekonstrukcyjna

 

Wokół nici dochodzi do powstania nowego kolagenu co prowadzi do dalszego uniesienia skóry i utrzymania napięcia w tkankach miękkich. Proces ten przebiega powoli przez następny rok.

Nici Silhouette Lift są stosowane w USA od dwóch lat w chirurgii plastycznej i od czterech lat w chirurgii rekonstrukcyjnej. Zespół ds. badań i rozwoju twierdzi, że efekty utrzymują się przez cztery lata. Niestety, żaden zabieg odmładzający nie zatrzymuje procesu starzenia.

Zabieg pozwala przede wszystkim osiągną naturalny efekt. Zmiana wyglądu jest zauważalna, ale nie daje efektu "maski". Twarz jest bardziej świeża i wypoczęta. Dzięki temu zabiegowi odmładzającemu ożywia się także mimika twarzy