Laserowe wybielanie i obkurczanie warg sromowych


Okolice intymne, mimo że zazwyczaj nie są wystawiane na działanie promieniowania słonecznego, są tak samo podatne na powstawanie przebarwień jak pozostałe części naszego ciała. Ciemny koloryt warg sromowych to najczęściej dziedziczna cecha osobnicza, ale sprzyjają temu również czynniki zewnętrzne, takie jak np. wizyty w solarium. Wiele osób nie akceptuje u siebie takiego wyglądu i odczuwa skrępowanie podczas zbliżenia z partnerem. Współczesna medycyna ma skuteczne rozwiązanie – laserowy zabieg wybielający i ujędrniający okolice intymne.

 

Działanie i efektywność zabiegu

Wybielanie i ujędrnianie warg sromowych to zabieg wykonywany przy użyciu lasera Er:YAG Fotona Dualis SP. Procedura polega na naświetlaniu okolicy zabiegowej wiązką laserową. Zabieg może być nieco bolesny, dlatego stosowane jest podczas zabiegu znieczulenie w postaci nawiewu zimnego powietrza urządzeniem medycznym Cryo 6 Derma Cooler.

Wiązka laserowa stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej.W efekcie wargi sromowe ora ścianki  pochwy stają się bardziej napięte i elastyczne , w związku z czym obwód pochwy zmniejsza się  a wargi sromowe obkurczają się , stając się tym samym jędrniejszymi.

 

Przeciwwskazania do  wykonania zabiegu:

miesiączka

ciąża

infekcje dróg rodnych

choroby nowotworowe

 

Zazwyczaj wystarcza  jeden zabieg obkurczania warg sromowych oraz  pochwy. Jednak ilość zabiegów należy dobrać indywidualnie, w zależności od stopnia rozciągnięcia tkanek. Jeśli istnieje potrzeba można powtórzyć procedurę po upływie miesiąca od pierwszego zabiegu.